Jaką kosiarkę wybrać?

Jaką kosiarkę wybrać

Jaką kosiarkę wybrać by była funkcjonalna?

Na rynku istnieją kosiarki elektryczne, spalinowe i… nowoczesne, innowacyjne roboty koszące, czyli kosiarki automatyczne.

Właśnie one są najlepszym rozwiązaniem; nie tylko strzygą trawę bardzo dokładnie i szybko, lecz także wymagają najmniejszych nakładów czasu i siły podczas koszenia; roboty po zaprogramowaniu działają samoczynnie, bez konieczności ich nadzorowania. Jaką kosiarkę wybrać? Parametry, które powinniśmy brać pod uwagę przy ich wyborze to:

  • czas pracy kosiarki i czas jej ładowania
  • jakoś ostrza maszyny
  • wydajność koszenia
  • obszar pracy robota
  • odporność kosiarki na warunki atmosferyczne
  • stopień trudności instalacji urządzenia
  • serwis urządzenia

Jaką kosiarkę wybrać? Wybierz robota z jak najdłuższym czasem pracy

Podczas wyboru kosiarki automatycznej zdecyduj się na urządzenie z jak najdłuższym czasem pracy. Będzie ono w stanie bowiem szybko skosić nawet duży areał bez powracania do bazy i ładowania. Polecany przez nas model zależy od wielkości ogrodu. Pamiętaj; im więcej cykli pracy, czyli pracy, przerywanej koniecznością ładowania baterii, tym szybciej będzie ona do wymiany.

Zdecyduj się na kosiarkę ze stalowym ostrzem

Kluczowym elementem robota koszącego jest jego ostrze, a dokładniej jego rodzaj: pełne czteroramienne lub sześcioramienne ze stali. Nóż zatem powinien być szeroki, najlepiej ze stali nierdzewnej. Instalowane w oferowanych przez nas robotach koszących Wiper stalowe ostrza posiadają większą powierzchnię cięcia od ostrzy standardowych. Co więcej, nie trzeba ich wymieniać w trakcie sezonu; dwustronne naostrzenie bowiem pozwala zastosować to samo ostrze w drugim sezonie. Ostrza w naszych kosiarkach są także bardziej odporne na twarde przedmioty, takie jak patyki i szyszki oraz na liście.

Jaką kosiarkę wybrać

Zweryfikuj wydajność koszenia

Kolejnym parametrem, który warto brać pod uwagę, jest wydajność koszenia, czyli to, jak dużą powierzchnię robot może skosić w określonym czasie. Im większa, tym szybciej kosiarka skosi dany areał. Oferowane przez nas roboty charakteryzują się największą wydajnością koszenia na rynku, kosząc około 300m2/h. Dzięki wysokiej mocy silnika i litowym bateriom nasze kosiarki poruszają się bardzo szybko oraz w sposób nieprzerywany. Posiadają wiele dodatkowych funkcji, takich jak koszenie losowe, spirala, gps czy mapowanie ogrodu, a także automatyczną modulację ostrza, czyli dopasowanie prędkości koszenia.

Inne wpisy z tej kategorii:

Nasze produkty:

Systemy
Nawadniania
więcej
Oświetlenie
Zewnętrzne
więcej
Tarasy i Ogrodzenia
Kompozytowe
więcej
Woda
Deszczowa
więcej

Dołącz do grona zadowolonych klientów