Jak dobrać kosiarkę by była funkcjonalna?

Na rynku istnieją kosiarki elektryczne, spalinowe i… nowoczesne, innowacyjne roboty koszące, czyli kosiarki automatyczne.

Właśnie one są najlepszym rozwiązaniem; nie tylko strzygą trawę bardzo dokładnie i szybko, lecz także wymagają najmniejszych nakładów czasu i siły podczas koszenia; roboty po zaprogramowaniu działają samoczynnie, bez konieczności ich nadzorowania. Parametry, który powinniśmy brać pod uwagę przy ich wyborze to:

  • czas pracy kosiarki i czas jej ładowania,
  • jakoś ostrza maszyny,
  • wydajność koszenia,
  • obszar pracy robota,
  • odporność kosiarki na warunki atmosferyczne,
  • stopień trudności instalacji urządzenia,
  • jego serwis.

Wybieraj roboty z jak najdłuższym czasem pracy

Podczas wyboru kosiarki automatycznej zdecyduj się na urządzenie z jak najdłuższym czasem pracy. Będzie ono w stanie bowiem szybko skosić nawet duży areał bez powracania do bazy  i ładowania. Polecany przez nas model zależy od wielkości ogrodu. Pamiętaj; im więcej cykli pracy, czyli pracy, przerywanej koniecznością ładowania baterii, tym szybciej będzie ona do wymiany.

Zdecyduj się na kosiarkę ze stalowym ostrzem

Kluczowym elementem robota koszącego jest jego ostrze, a dokładniej jego rodzaj: pełne czteroramienne lub sześcioramienne ze stali. Nóż zatem powinien być szeroki, najlepiej ze stali nierdzewnej. Instalowane w oferowanych przez nas robotach koszących Wiper stalowe ostrza posiadają większą powierzchnię cięcia od ostrzy standardowych. Co więcej, nie trzeba ich wymieniać w trakcie sezonu; dwustronne naostrzenie bowiem pozwala zastosować to samo ostrze w drugim sezonie. Ostrza w naszych kosiarkach są także bardziej odporne na twarde przedmioty, takie jak patyki i szyszki oraz na liście.

Zweryfikuj wydajność koszenia 

Kolejnym parametrem, który warto brać pod uwagę, jest wydajność koszenia, czyli to, jak dużą powierzchnię robot może skosić w określonym czasie. Im większa, tym szybciej kosiarka skosi dany areał. Oferowane przez nas roboty charakteryzują się największą wydajnością koszenia na rynku, kosząc około 300m2/h. Dzięki wysokiej mocy silnika i litowym bateriom nasze kosiarki poruszają się bardzo szybko oraz w sposób nieprzerywany. Posiadają wiele dodatkowych funkcji, takich jak koszenie losowe, spirala, gps czy mapowanie ogrodu, a także automatyczną modulację ostrza, czyli dopasowanie prędkości koszenia.