Dobór oświetlenia zewnętrznego

Dobór oświetlenia zewnętrznego

Dobór oświetlenia zewnętrznego - początek przygody

Na zewnątrz robi się coraz cieplej i przyjemniej. Dzięki czemu, większą część naszego czasu chcemy spędzać na dworze – szczególnie w naszym pięknym ogrodzie.

Dlatego teraz, kiedy zaczął się sezon wiosenny nadszedł idealny czas na dobór oświetlenia zewnętrznego dla Twojego ogrodu. Nie wiesz od czego zacząć i na co zwrócić uwagę? Wszystko Ci wyjaśnimy poniżej 🙂

Dobór oświetlenia zewnętrznego - na co zwrócić uwagę?

Jeżeli dopiero zaczynasz przygodę z tym produktem, warto zwrócić uwagę na kilka rzeczy.

  • Nie prześwietlaj ogrodu – dobrze zacząć od podkreślenia najciekawszych elementów, a dopiero później zobaczyć co jeszcze warto wyeksponować. Nastrojowy oraz przyciągający efekt uzyskasz za pomocą gry światła i cienia.
  • Wybierając miejsca do podświetlenia sprawdź, które elementy najlepiej widać z okien. Warto, aby nasz klient wyglądając przez okno widział oświetloną przestrzeń.
  • Kolejna ważna sprawa. Nie zostawiaj ciemnych rogów/kątów. Będą one mrocznie wyglądały. Podświetl te miejsca – od razu będzie wrażenie bardziej bezpiecznego otoczenia.
  • Warte podkreślenia są niezwykłe, ozdobne rośliny, dzięki którym ogród zyskuje niepowtarzalny klimat i charakter. Oświetlenie do ogrodu można również umieścić przy oczku wodnym, czy altance ogrodowej, gdzie chętnie się przebywa o dowolnej porze.
  • Delikatnie podkreśl ścieżkę oraz podjazd – do takich miejsc wybierz oprawy, które będą subtelnie oświetlały, ale nie oślepiały.
  • Mieszaj różne kierunki oświetlenia, które sprawią, że otoczenie będzie wyglądało jeszcze ciekawiej. Reflektory dają światło skierowane od dołu, oprawy na ścianie skierowane w górę lub w dół, lampy stojące dające światło na boki, oraz oświetlenie punktowe. Miks takich świateł daje przyjemny dla oka efekt.
  • Podkreśl faktury pojawiające się w przestrzeni. Drewniana czy ceglasta ściana – wydobądź ich piękno również po zmroku.

Zobacz jak niewiele światła potrzeba, aby ożyły w ciemności.

Nasze produkty:

Systemy Nawadniania
więcej
Oświetlenie Zewnętrzne
więcej
Deski
Tarasowe
więcej
Roboty
Koszące
więcej

Dołącz do grona zadowolonych klientów